🔹 مجموعه مداد آبی شما را به خرید بهترین انواع تابلو های نقاشی دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که تابلو خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.

تابلو نقاشی مدرن فانتزی شیک در طرح های جدید برای دکور منزل

شاید تابه‌ حال مشاهده کرده باشید که معمولاً به‌ عنوان یک تابلو نقاشی مدرن فانتزی شیک در طرح های جدید برای دکور منزل تابلوی مونا لیزا بسیار شناخته ‌شده می‌ باشد این نقاشی اثر لئوناردو داوینچی است در حقیقت نقاشی کاربرد رنگ، رنگ‌ دانه یا سایر مواد درون یک سطح جامدی به نام بوم و توسط یک قلمو انجام می ‌شود.

هرچند در ایجاد یک نقاشی ابزارهای دیگری مانند چاقو، اسفنج یا برس استفاده می ‌شود اما اصلی ‌ترین اجزای طراحی یک نقاشی موارد گفته‌ شده می ‌باشد اگر بخواهیم نقاشی را در اصطلاح هنری بررسی کنیم باید بدانید که در واقع نقاشی هم عمل و هم نتیجه عمل را می ‌تواند توصیف کند یعنی درحقیقت کار نهایی نقاشی نامیده می ‌شود.

نقاشیها می ‌توانند روی دیوار، کاغذ، سفال، برگ، چوب و شیشه یا بسیاری از اجزای دیگر طراحی بشود علاوه ‌بر اینها امروزه طراحی نقاشیهایی به واسطه شن، خاک، گچ یا کاغذ نیز انجام می ‌شود که هر کدام از آنها زیبایی خاص خود را دارند نقاشی به‌ عنوان یک فرم مهمی در هنر بصری شناخته می ‌شود و می ‌تواند عناصری مانند حرکت، روایت و غیره را نشان بدهد نقاشیها می ‌توانند به ‌صورت طبیعی گرایانه یا غیر حقیقی باشند درست مانند نقاشی کردن سبکی از زندگی یا تصویری از یک منظره.

اگر بخواهیم بخشی از تاریخ نقاشی در هنر شرقی و غربی را مورد بررسی قرار دهیم باید بدانید که معمولاً سبک این نقاشیها تحت تسلط هنر مذهبی می ‌باشد در انواعی از این نقاشیها که در سراسر جهان وجود دارد معمولاً می ‌توان چهره‌ اسطوره‌ های مختلف را بر روی سفال یا حتی صحنه‌ هایی از کتابهای مقدس را در سقف کلیساها و حتی صحنه‌ هایی از زندگی را در آنها نشان داد.

در رابطه با تاریخچه پیدایش نقاشی می‌ توان گفت که قدیمی‌ ترین نقاشی شناخته‌ شده در دنیا مربوط به چهل هزار سال پیش است و در غرب اروپا در غارهایی از کشور اندونزی یافت شده‌ است با وجود این موضوع در چند سال گذشته دانشمندان توانستند قدیمی ‌ترین نقاشی هنری را کشف کنند این نقاشی حدوداً 52 هزار سال قدمت دارد و به واسطه تصویری از یک حیوان ناشناخته در همان جزایر اندونزی یافت شد.

نقاشیهای روی غارها نشان ‌دهنده نحوه شکار در 30 سال پیش را نشان می ‌دهد بسیاری از تحقیقاتی که توسط دانشمندان انجام ‌شده است نشان می‌ دهد که حتی قدیمی‌ ترین سابقه داستان‌ گویی و آثار هنری در جهان می ‌تواند مربوط به این دوران باشد علاوه ‌بر اینها باستان‌ شناسان توانسته ‌اند بخشی از یک نقاشی سنگی را پیدا کنند که در یک پناهگاه سنگی از سنگ آهک تولید شده ‌است و امروزه در استرالیا از آن نگهداری می‌ شود که حدود چهل هزار سال قدمت دارد.

نمونه نقاشیهای ایجاد شده در غارها در سر تا سر جهان وجود دارد به‌ عنوان نمونه کشورهای اندونزی، فرانسه، ایتالیا، چین، هند و بسیاری از کشورهای دیگر توانسته ‌اند چنین نقاشیهایی را درون خود حفظ کنند اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید در فرهنگ غربی نقاشیهایی که با استفاده از رنگ‌ روغن و آبرنگ به وجود می ‌آید توسط سنتهای پیچیده‌ ای طراحی شده ‌اند و سبک و موضوع خاصی دارند.

علاوه ‌بر آن در فرهنگ شرقی نیز استفاده از جوهرهای رنگی به‌ طور تاریخی برای طراحی یک نقاشی انتخاب شده ‌است و درست مانند سنتهای غربی، غنی و پیچیده می ‌باشد حدوداً در اوایل قرن بیست و حتی اواخر قرن نوزده جنبشهای هنری سبکهایی از نقاشی را معرفی کردند که توانست جهان را به چالش بکشد این سبکها با نامهایی مانند امپرسیونیسم، فویسم، اکسپرسیونیسم، کوبیسم و دادگرایی و همچنین دیدگاه رنسانس در دنیا شناخته می شوند.

هنرمندان معمولاً آثار هنری خود را در طیف وسیعی از سبکها و خلق و خوهای زیبایی‌ شناختی طراحی و خلق می ‌کنند و شایستگیهای خود را در جامعه و بازار برای قضاوت به ارمغان می ‌آورند درست مانند ریتم که جوهره موسیقی است رنگها نیز درحقیقت جوهر نقاشی هستند استفاده از رنگها بسیار ذهنی است اما اثرات قابل‌ مشاهده ای دارد که می ‌تواند در روان افراد تاثیر گذار باشد با وجود این‌ که می ‌تواند از یک ‌فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت باشد.

رنگ سیاه با عزاداری در غرب همراه است اما در شرق برای عزاداری از رنگ سفید بهره می گیرند برخی از نقاشان که تحقیقات فراوانی در این زمینه انجام داده‌ اند توانسته ‌اند نظریه‌ ای درباره‌ رنگها بنویسند علاوه‌ بر موارد گفته ‌شده استفاده از زبان می‌ تواند یک انتزاع برای معادل رنگ باشد به ‌عنوان نمونه کلمه قرمز توانایی آن را دارد تا طیف وسیعی از تغییرات را که در طیف رنگی قرمز قرار دارند از نور مرئی پوشش بدهد.

در واقع ثباتی رسمی از رنگهای مختلف وجود ندارد برای یک نقاش رنگ مورد استفاده به ‌سادگی به رنگهای اصلی تقسیم نمی ‌شود و در حقیقت همانند یک مخلوط یا مکملی از آن رنگ مشتق شده‌ است نقاشان عملاً با رنگها سر و کار دارند رنگ آبی هنگام استفاده توسط نقاشان می‌ تواند معانی روان‌ شناختی مختلفی داشته باشد می ‌توان از آن برای نشان‌ دادن دریا، ماوراء، لباس و غیره استفاده کرد.

در حقیقت رنگهایی که نمادگرایانه هستند معنای دقیقی از یک کلمه را ارائه نمی ‌کنند و ابزار مناسبی برای چنین مواردی نیستند رنگها تنها کاری که انجام می ‌دهند می‌توانند معانی مختلفی را به عناصر بیفزایند به همین علت سبب می‌ شوند تا ادراک ذهنی از نقاشی به ‌آسانی انجام شود.

امروزه هنرمندان مدرن توانسته ‌اند به‌ طرز قابل ‌توجهی کار خود را افزایش داده و جایگاه هنرمندان سنتی را به دست آورند به ‌عنوان نمونه نقاشی کلاژ که توسط کوبیسم آغاز شد می ‌تواند معنای دقیقی از نقاشی را نشان ندهد.

برخی از نقاشان مدرن از مواد مختلفی مانند فلزات، شن و ماسه، سیمان، برگ یا حتی چوب در بافت نقاشی خود استفاده می‌کند جامعه هنرمندان مدرن همه ‌روزه در حال رشد است و آنها می ‌توانند حتی از رایانه‌ های مختلف برای استفاده از رنگهای دیجیتال بهره ببرند برنامه‌ های مختلفی مانند فتوشاپ و بسیاری دیگر از برنامه های مختلف این امکان را به شما می‌ دهد تا تصاویری را که می ‌خواهند خلق کنند به‌ راحتی روی بوم بیاورند.

بسیاری از نقاشان در سراسر کشور معتقدند که نقاشی نیز مانند موسیقی دارای ریتم خاصی می‌ باشد که لازم است افرادی که می ‌خواهند ریتم آن را تعریف کنند خلاقیت بالایی داشته باشند استفاده از اشکال، رنگها و ریتمهای مختلف در نقاشی می‌ تواند فرمهای مختلفی را نمایان کند و تاثیر زیادی بر زیبایی ‌شناسی اثر داشته باشد این ‌موضوع به این دلیل است که مفهوم زیبایی ‌شناختی وابسته به ادراک افراد می ‌باشد درحقیقت جریان آزاد انرژی و فنون مختلف می ‌تواند به ‌طور مستقیم بر شناخت این موضوع کمک کند.

مجموعه ما با دارا بودن بهترین و زیباترین تابلوهای نقاشی می ‌تواند آنها را به‌ صورت عمده و در طرحهای مختلف در اختیار شما قرار بدهد اگر تمایل به خرید از سایت ما را دارید پیشنهاد می ‌شود تا به فرم مشاوره و فروش مراجعه کنید و سبکهای مورد نظر خود را از سایت ما سفارش دهید تا در اولین فرصت به دستتان برسد.

فروشگاه مداد آبی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

🔹 مجموعه مداد آبی شما را به خرید بهترین انواع تابلو های نقاشی دعوت می نماید.
✅ مختص افرادی که تابلو خوب می خواهند ولی نمی دانند از کجا تهیه کنند.
🔸 کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.